DJ-workshop

90 minuten
Word DJ voor een dag! In deze interactieve les duiken we in de wereld van DJ’s, beats en mixtechnieken. Ook met maar één controller maken we het leerzaam én leuk voor de hele klas. Opbouw van de les: Deel 1: Intro & uitleg * Wat doet een DJ precies? * Uitleg van de knoppen en functies op de DJ-controller * Uitleg van cue, pitch, play, sync, jogwheel Deel 2: Voelen wanneer je moet mixen * Beat klappen: samen met de

Max Letterman en de Woordenschat

Maak kennis met Max Letterman, een slimme speurneus die dol is op taal! Hij staat voor zijn grootste avontuur ooit: het oplossen van een geheimzinnig raadsel dat diep verstopt zit in de wereld van taal. Samen met het publiek gaat Max op speurtocht door een grote stad, op zoek naar grappige woorden, verstopte boodschappen en raadselachtige talen. Elke nieuwe ontdekking laat een stukje van een magische wereld zien, waarin taal tot leven komt en lezen een spannend spel wordt. Lukt

Schapenwol vervilten

Ieder jaar zien we prachtig geschoren schapen maar waar blijft die wol? En waarom zijn juist die mooie wollen truien zo prijzig en tegelijkertijd zo duurzaam. In deze workshop wol vervilten leer je over het proces van de wol op het schaap naar een product waar je de prachtigste kunstwerken mee kan maken door het te vervilten met een speciale viltnaald (droogvilten) of door middel van zeep en water (natvilten). Voor iedereen haalbaal en succesvol.

Workshop ‘Stof tot nadenken’

1,5 uur - 2 uur
Speciaal voor het project ‘Lamoraal wordt circulair’ hebben vier kunstenaars de Worskhop ‘Stof tot nadenken’ ontwikkeld. Wij gaan aan de slag met textiel. Restmateriaal wel te verstaan. De basis zijn proefstoffen van meubelfabriek Montèl uit Barendrecht. Van deze lapjes kan bijvoorbeeld een portemonnee worden gevouwen, een telefoonhoesje worden gemaakt of een tas in elkaar worden genaaid. De leerlingen gaan hun gekozen basis versieren, pimpen, designen met restjes textiel die ze zelf hebben meegenomen. Een achterzak van een spijkerbroek, een patchwork van stofjes of een gehaakt patroon. Zelf bedacht en zelf opgebracht.   Pluspunten

Lessenreeks Musical: toneel, zang en dans

Tijdens een lessenreeks wordt meer uitgebreid gewerkt aan de drie musicaldisciplines; zingen, dansen en toneelspelen. De onderbouwleerlingen gaan met hun fantasie aan de slag en gebruiken hiervoor diverse muziekstijlen en verkleedspullen. De midden- en bovenbouwleerlingen gaan aan de slag met liedjes en toneelteksten.

Kriebelbeesten

In deze workshop duiken de leerlingen in het werk van modernisten zoals Chagall, Appel en Constant. Ze bestuderen hoe deze kunstenaars grote en kleine dieren op het doek weergaven. Daarna gaan ze zelf aan de slag. De leerlingen maken kennis met of versterken hun technieken in werken met textiel: ontwerpen, binden, knopen, vullen en versieren. Het eindresultaat is een klas vol kriebelbeesten.

Actie in Oost-Leeuwenstein

Museum Hoeksche Waard biedt voor de groepen 7 en 8 een afwisselend programma. De leerlingen maken kennis met de geschiedenis van de Hoeksche Waard en de personages van het museum, zoals de boer en de boerin, de arbeider, de dokter en het schoolkind. Naast de vaste opstelling in Oost-Leeuwenstein zijn er meerdere keren per jaar tijdelijke tentoonstellingen. Deze worden in het programma opgenomen. In groepjes krijgen de leerlingen van alles te doen, variërend van het kijken naar een filmpje tot

Taaldans

Jonge kinderen zijn in essentie beweging. Beweging, met name dans, biedt volgens wetenschappelijk onderzoek onnoemelijk veel voordelen. Zowel voor de kinderen als voor de jonge-kindprofessionals zelf. Tijdens zijn juni lezing “Actieve kinderen zijn blije kinderen” in Amsterdam, haalde Beweegprofessor Scherder verschillende wetenschappelijke onderzoeken aan. “Veel mensen weten niet dat je tijdens het bewegen ook aan je cognitieve vaardigheden werkt. Hersenonderzoeken laten ons zien dat de neurale systemen die we aanspreken als we bezig zijn met leren, de cognitieve systemen, exact

Poppentheatercabaret – Poppentheater Jacobus Wieman

Handje de handschoen, Bout Big en Klier de gier, ze spelen allemaal hun eigen(zinnige) rol in deze cabareteske poppentheatervoorstelling. Op humoristische en onderhoudende manier laat poppenspeler Koos Wieman iedere pop als typetje tot leven komen en laat daarmee zien welke poppenspel technieken er bestaan. De marionet Heks sluit de rij in deze fantasierijke voorstelling. Het is dikke pret bij Poppentheatercabaret! In deze voorstelling over poppenspel gebruikt Koos Wieman op een onderhoudende manier veel verschillende technieken. Hij laat zien hoe de

Probleempiñata’s

Tijdens deze workshop gaan de leerlingen op een creatieve manier aan de slag met een probleem waar zij vaak tegenaan lopen. Dit kan van alles zijn, zoals stress voor een toets, constant je sleutels kwijtraken, de wc-bril vergeten naar beneden te doen of de planten vergeten water te geven. De leerlingen maken hun eigen piñata, die symbool staat voor hun probleem. Maar de piñata blijft niet leeg – hij wordt gevuld met oplossingen, ideeën en positieve boodschappen die kunnen helpen

Sluit je aan!

Je kunt deel uitmaken van het Netwerk Cultuureducatie Hoeksche Waard als je een ervaren cultuureducatieaanbieder bent met een zelfstandig aanbod van workshops, programma’s of projecten op scholen. Leden van het netwerk wonen en werken in de Hoeksche Waard (of nabije omgeving).

Je activiteiten krijgen een plek op deze website en sluiten aan bij de kerndoelen kunst en cultuur. Dat betekent dat je je activiteiten verantwoordt vanuit de richtlijnen voor cultuuronderwijs zoals deze zijn opgesteld door SLO: je licht toe aan welke kerndoelen er in jouw activiteit wordt gewerkt en welke (andere) leergebieden er aan gelinkt kunnen worden.

Je neemt actief deel aan netwerkbijeenkomsten en evenementen die voor en door het netwerk Cultuureducatie Hoeksche Waard georganiseerd worden.

Je bent zelf verantwoordelijk voor het contact met de scholen, voor het vastleggen en nakomen van gemaakte afspraken en voor de financiële afhandeling. Natuurlijk kun je binnen het netwerk samenwerken met andere leden: samen activiteiten ontwikkelen, elkaar inspireren of voor elkaar invallen bij bijvoorbeeld ziekte.

Tip! De website leerplaninbeeld.slo.nl is een handige website met informatie over leerlijnen, kerndoelen, eindtermen, tussendoelen, basisstof en keuzeonderdelen.

Wil je meer informatie of jouw aanbod aanmelden, neem dan contact op met Pauline van der Wijk – van Gemert (cultuurcoördinatoren): pvanderwijk@debhw.nl

Gezamenlijk bijscholing

Als lid van het netwerk Cultuureducatie Hoeksche Waard ontvang je ieder jaar een uitnodiging voor de Breinborrel georganiseerd: een inspirerende middag waarbij elkaar ontmoeten en bijscholing op een actieve manier centraal staat. De cultuurcoördinatoren stellen in overleg met het netwerk een programma samen dat voor zoveel mogelijk leden relevant en interessant is.

Netwerkleden kunnen zelf óók initiatief nemen tot het organiseren van gezamenlijke bijscholing. Vanuit de CmK-regeling zijn vaak mogelijkheden voor financiële ondersteuning.